לקבלת ייעוץ ופרטים נוספים:
שם:
טל':
אימייל:
   
   

תוכנית עסקית 

תוכנית עסקית היא תוכנית אשר באה להפוך רעיון מופשט, אשר נמצא בראשו של בעל עסק, יזם או עובד בחברה לרעיון מציאותי. למעשה, תוכנית עסקית מגדירה יעדים, מסבירה את מצב השוק, מסבירה את הדרך שבאמצעותה היוזמה שלה או הרעיון העסקי יבוא לפועל, מנסה לזהות את נקודות החולשה שלה, על מנת שניתן יהיה להתמודד איתן, ואת נקודות החוזק שלה וגם מפרטת לעומק את כל השלבים לה היא זקוקה על מנת להצליח. למעשה, תוכנית עסקית אמורה להיות תיאור מפרט מתואר לפרטי פרטים של יוזמה עסקית מסוימת. המטרות של התוכנית הזו היא לנסות להבין לעומק את השוק בו פועלים ואת כל האתגרים וההצלחות שיכולים לעמוד בפני התוכנית בעתיד. לכן, כאשר מתחילים עסק חדש, יוזמה עסקית חדשה או אפילו כאשר מנסים להשיק שירות חדש או מוצר חדש בהחלט כדאי לבנות תוכנית עסקית מפורטת ככל האפשר.

תוכנית עסקית כוללת בתוכה כמה וכמה שלבים שונים. השלב הראשון הוא שלב ההגדרה. זאת אומרת, בשלב זה צריך להגדיר בדיוק את הסיבה אשר בגללה יוצרים תוכנית ואת המיזם. יש לנסות לנסח זאת באופן ברור ככל האפשר ולא לנסח את התוכנית באופן מעורפל. לאחר מכן, יש לבצע ניתוח של השוק אליו רוצים להכנס. אם למשל רוצים להשיק עסק של משלוחי פרחים חשוב להכיר את חברות הפרחים הפועלות באיזור ואת שוק הפרחים לעומק על מנת שיהיה ניתן לראות איך חודרים אל תוך השוק הזה. אם כן, בכל עסק אליו נכנסים חשוב להכיר את המתחרים. כאשר בונים תוכנית עסקית חשוב מאוד להתייחס ליתרונות שלה, אך כאמור לעיל, לא די בתיאור היתרונות אלא יש להתייחס מראש לחסרונות שיכולים לפגוע בתכנית. ככל שמזהים חסרונות בשלב מוקדם יותר כך יהיה קל יותר להתמודד עימם בעתיד. תוכנית עסקית תנסה גם להבין כמה יעלה בדיוק כל שלב ושלב בתוכנית. למשל, אם התוכנית מתייחסת לשיווק של מוצר חדש או למיתוג של יוזמה או של עסק חשוב להבין בדיוק כמה כל דבר יעלה והאם היזמים או החברה אכן יכולים לעמוד בהוצאות כאלו.

תוכנית עסקית מפורטת אשר בנויה באופן נכון תאפשר להבין מהו יחס ההוצאות והרווחים הפוטנציאליים של שירות או של מוצר מסוים. כדאי לא ליצור תוכנית כזו על רגל אחת אלא לנסות לבנות אותה לעומק על מנת שהיא אכן תשקף בצורה הטובה ביותר את המצב הקיים ותעזור להפוך רעיון מופשט למוצר, שירות או יוזמה הקורמים עור וגידים בזכותה אותה תוכנית עסקית.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 פיתוח עסקי     פיתוח ארגוני     שיווק ישיר     עיצוב לוגו     עיצוב כרטיסי ביקור     תוכנית עסקית     מעצב גרפי     פרסום     מנהל שיווק     מיתוג עסקי     מאמרים    שיווק בגוגל