לקבלת ייעוץ ופרטים נוספים:
שם:
טל':
אימייל:
   
   

עיצוב לוגו  

עיצוב לוגו הוא חלק ממהלך רחב יותר של מיתוג עסק או מיתוג של ארגון. המטרה היא להפוך את הלוגו של עסק מסוים, של עמותה מסוימת או של חברה מסוימת למזוהה לחלוטין עם אותו הארגון, עד כדי כך שדי יהיה בהצצה חטופה בלוגו על מנת לדעת על איזה בית עסק או על איזו עמותה מדובר. ישנם לוגואים מפורסמים מאוד שדי הצצה חטופה בהם על מנת לזהות אותם עם הארגון לו הם משויכים, לדעת מה בדיוק אותו ארגון מוכר, מייצר או מציע ולהרגיש רגשות חיוביים כלפי אותו ארגון. אם כן, עיצוב לוגו אינו מיועד רק להדפסה על כרטיסי ביקור או על מסמכים רשמיים של ארגון, עמותה או עסק אלא יש לו משמעויות רחבות פי כמה. לכן, כאשר מבצעים בניית לוגו יש להקדיש לכך מחשבה ולא לעשות זאת כלאחר יד.

עיצוב לוגו, אם כן, הוא אחד הדברים המזוהים ביותר עם כל ארגון, עמותה ועסק בין אם מדובר ברשת חנויות ואפילו אם מדובר בחנות פרטית אחת. כאשר ניגשים למשימה של בניית לוגואים חשוב מאוד לעבוד יחד עם בעלי מקצוע מנוסים ומקצועיים ולא לנסות להתמודד עם האתגר לבד. ישנם מעצבים גרפיים אשר יש להם נסיון רב בעיצוב לוגו של חברות וארגונים שונים, הם יודעים כיצד להפוך את הלוגו מצד אחד לפשוט יחסית ומצד שני למתוחכם ולכזה שאי אפשר לבלבל אותו בקלות עם לוגו של חברה אחרת או של עסק אחר, דבר שיכול להיות בעייתי במיוחד אשר מנסים להתבלט.

עיצוב לוגו, כאמור לעיל, הוא דבר חשוב מאוד אך הוא רק חלק ממכלול גדול יותר של מיתוג חברה. אין די ביצירת לוגואים של חברות על מנת למתג את אותן החברות. המיתוג נעשה בין היתר מלבד תהליך של יצירת לוגו דרך כתבות בעיתונות המודפסת והמשודרת על אותה החברה ובקיצור – דרך הסיקור התקשורתי של החברה, דרך השיווק והפרסום של אותה חברה, דרך אתר האינטרנט של החברה, דרך הפקת אירועים עסקיים של אותה החברה וזוהי רשימה חלקית בלבד. אם כן, עיצוב לוגו והטמעת הלוגו בתודעה של הצרכנים הוא דבר חשוב מאוד אך זהו רק חלק מהתהליך.

עיצוב לוגו, או עיצוב סמליל כפי שהוא קרוי בעברית, צריך להיות כזה שניתן לזהות אותו בקלות. לא תמיד הלוגו צריך להיות מסובך או מתוחכם יתר על המידה. די להסתכל בלוגואים של חברות מובילות ולראות לעתים כמה הם פשוטים. לאחר עיצוב יש להטמיע את הלוגו בתודעה על ידי יצירת מוצרים שונים הנושאים את הלוגו: לדוגמא עטים עם לוגו, כרטיסי ביקור עם הלוגו וכן הלאה. כך שגם ההטמעה היא חשובה לאחר התהליך של עיצוב לוגו.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 פיתוח עסקי     פיתוח ארגוני     שיווק ישיר     עיצוב לוגו     עיצוב כרטיסי ביקור     תוכנית עסקית     מעצב גרפי     פרסום     מנהל שיווק     מיתוג עסקי     מאמרים    שיווק בגוגל