לקבלת ייעוץ ופרטים נוספים:
שם:
טל':
אימייל:
   
   

מנהל שיווק  

מנהל שיווק מקצועי ומוצלח יכול להוביל את העסק כולו להצלחה. לכן, אי אפשר להמעיט בחשיבות הרבה שיש לתחום ניהול שיווקי לכל עסק. כדאי להעסיק מנהל שיווק מנוסה לא רק שהעסק נמצא במצב של רווחה כלכלית אלא גם כשהעסק מעט מתקשה מבחינה כלכלית. על פניו העסקת עובד נוסף כאשר העסק מתקשה לעמוד על הרגליים נשמע כפרדוקס וכדבר שגוי מבחינה כלכלית. עם זאת, מנהל שיווק מוצלח יכול להחזיר את העסק למסלול הנכון ובכך בהחלט להצדיק את המשכורת שלו. מצד אחד, עובד כזה יכול להוריד עומס מהמנכ"ל או מבעל העסק משום שהוא לא יצטרך לחשוב על תחום השיווק בעצמו ולהשקיע בכך זמן יקר ערך. מצד שני, באמצעות שיווק מוצלח הוא יכול להכניס לעסק הרבה מאוד כסף ולמשוך לעסק לקוחות חדשים ולקוחות פוטנציטליים שעד כה לא הכירו את העסק או לא השתכנעו כי הוא מוכר שירות או מוצר שהוא חשוב ומועיל עבורם. לכן, כאמור לעלי, מנהל שיווק מוצלח הוא לא רק מותרות אלא הוא נכס של ממש לכל ארגון ולכל עסק.

מנהל שיווק חשוב כל כך משום שלא מספיק לעתים שיש לעסק מוצר חזק או שירות איכותי אלא צריך דרך יעילה להביא את השירות הזה או את המוצר הזה לידיעת קהל קונים גדול. ככל שהשיווק נכון יותר כך הסיכוי שהעסק או הארגון יצליחו גדולים יותר. כמובן שאין הדבר צריך לבוא על חשבון איכות המוצר אך לשיווק יש חשיבות אדירה שלא כדאי לזלזל בה.

מנהל שיווק יש לבחור לפי כמה קריטריונים. קריטריון אחד הוא כמובן הניסיון שלו. עם זאת, כאשר בוחרים מנהל שיווק יש לתת דגש גדול יותר על הכשרון ועל היכולות שלו על פני הניסיון. אין בכך לזלזל בחשיבות של הניסיון אך לעתים מנהל שיווק בעל "ראש גדול" ובעל כשרון ויצירתיות יכול להיות נכס גדול יותר לכל עסק על פני מנהל שיש לו נסיון בשפע אך הוא אינו יצירתי מספיק ואינו בעל תשוקה גדולה לעבודה שלו. כאשר שוכרים מנהל שיהיה אחראי על תחום של ניהול שיווק בחברה או בעסק כדאי לבקש המלצות ממעסיקים קודמים, על מנת לעמוד על טיבו בצורה הטובה ביותר. כמו כן, כדאי לא להרתע מהמשכורת שהוא דורש, כי אם הוא שווה את זה הוא יכול להכניס כסף רב לעסק, כך שזוהי הוצאה משתלמת. כך שניסיון אך יותר מכך יצירתיות, ראש "גדול" והבנה מעמיקה בשיווק ובמכירות הם חלק מהקריטריונים שכדאי לא לוותר עליהם בעת גיוס מנהל שיווק.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 פיתוח עסקי     פיתוח ארגוני     שיווק ישיר     עיצוב לוגו     עיצוב כרטיסי ביקור     תוכנית עסקית     מעצב גרפי     פרסום     מנהל שיווק     מיתוג עסקי     מאמרים    שיווק בגוגל