לקבלת ייעוץ ופרטים נוספים:
שם:
טל':
אימייל:
   
   

מיתוג עסקי 

מיתוג עסקי מעורר אצל הלקוח רגשות חיוביים כלפי מוצר מסוים, כלפי שירות מסוים או כלפי עסק מסוים. הרגשות האלו והדעה הזו שמתגבשת אצלו גורמים לו להעריך יותר את המוצר ואת השירות וכך עולים הסיכויים שהוא ירכוש אותם או יתנסה בהם. כך שפעולות של מיתוג חברות ועסקים הן חשובות מאוד ואין לזלזל בהן. אפשר אפילו לקבוע כי מיתוג חברה ומיתוג לעסקים הם תנאי חשוב מאוד להצלחתם בעולם העסקי.

מיתוג עסקי אשר מבוצע בצורה נכונה יכול לעזור להכניס עסק מסוים או ארגון מסוים לתודעה של הקהל הישראלי או לתודעה של קהל יעד מסוים (קהל היעד יכול להיות אמהות, ילדים, סטודנטים וכן הלאה). כמו כן, מיתוג עסקי יכול לעזור להכניס מוצר לתודעה ולהפוך אותו לאטרקטיבי יותר בעיניהם של הצרכנים. מיתוג עסקי לא מיועד רק לצרכנים אלא גם לשחקנים אחרים בשוק, ולכן מיתוג עסקי חשוב מאוד גם לשיתוף פעולה עם חברות וארגונים אחרים.

מיתוג עסקי בדרך כלל מתנהל בכמה שלבים, הרי אי אפשר לבצע מיתוג עסק או מיתוג מוצר תוך יום אחד בלבד, אלא לרוב זהו תהליך מתמשך. בשלב הראשון מנסים להבין כיצד העסק, החברה, הארגון, העמותה וכן הלאה רוצים להיות ממותגים ומהן הציפיות שלהן כתוצאה מתהליך המיתוג. למשל, ישנם עסקים אשר רוצים למתג את עצמם כך שהם ייתפסו כאמינים, אחרים רוצים למתג את עצמם כעסקים כל-ישראליים אשר תורמים לכלכלה הישראלית והם חלק בלתי נפרד מהחוויה הישראלית, חלקם רוצים למתג את עצמם כבעלי ניסיון עשיר וזוהי רשימה חלקית בלבד. בשלב השני של מיתוג עסקים לרוב בודקים איך ניתן לשווק את העסק או את המוצר או השירות של העסק משום שהשיווק קשור קשר ישיר למיתוג. בשלב זה גם מחליטים בנוגע לדרך הנכונה לבצע מיתוג עסקי. בשלב השלישי מתחילים לבצע את המיתוג עצמו בפועל. יכול להיות גם מקרה בו יש כבר מיתוג מסוים לעסק, לחברה או למוצר אך המיתוג אינו משיג את המטרות שלו או שהוא עבר פגיעה מסוימת ובמקרים אלו יש לעשות מיתוג מחדש.

מיתוג עסקי כולל בתוכו מגוון של פעולות שיש לבצע על מנת למתג את העסק: הוא כולל שיווק, הפצה של כרטיסי ביקור, קביעת לוגו מעוצב לחברה, השקה של אתר אינטרנט, המצאות של העסק ברשתות החברתיות וזוהי רשימה חלקית בלבד. כמובן שאין בכך די על מנת לבצע מיתוג עסקי מוצלח ומלא משום שמיתוג הוא הרבה יותר רק מבחירת לוגו ומהשקת אתר אינטרנט – יש הרבה מעבר לכל הפעולות החיוניות להצלחה של מיתוג עסקי.

חשיבות המיתוג לעסק היא קריטית, ולכן צריך לעבוד עם הטובים והמומחים בנושא. חברת אוואנגרד מתנות מתמחה בייצור איכותי של מבחר מוצרי מיתוג, קד"מ ופרסום.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 פיתוח עסקי     פיתוח ארגוני     שיווק ישיר     עיצוב לוגו     עיצוב כרטיסי ביקור     תוכנית עסקית     מעצב גרפי     פרסום     מנהל שיווק     מיתוג עסקי     מאמרים    שיווק בגוגל